
Žiť v rozprávke
Žiť v rozprávke je ľudské
Deťom ešte žiaria oči.
Žiaria aj vám? Žijete v krajine zázrakov? Hovorí s Vami svet, a veci okolo vás, akoby boli živé?
Človek je živý a je súčasťou živého sveta.
A ten živý svet je ŽIVÝ. Vníma nás. A reaguje, ak ho vnímame ako živý, ako "niekoho". Ako vedomie, ktoré je schopné vzájomného prepojenia či výmeny.
Ak sa odvážime byť ako deti (to nie je detinské!!), a dáme šancu svetu, aby sa nám ukázal ako živý, tak ... je možné, že nás to "oživí" :-). A budeme sa viac usmievať.
Človek je pre mňa rozprávková bytosť. Rozprávkovo mnohoúrovňová, rozprávkovo bohatá. A má kopec schopností a zručností, ktoré zatiaľ nepoužíva. Aspoň nás to neučia v škole ich používať.
Obraz o človeku, ktorý vyznávam, zažívam, a prakticky aj vnímam a žijem, a aj ho podporujem na transformačných sedeniach, je veľmi bohatý.
Nadnesene by sa dalo povedať, že sme schopní robiť zázraky. A aj - žiť zázraky.
Ak to chcete skúsiť, pozývam Vás ZAČAŤ.
Stačí malými krôčikami. Stačí - odvážiť sa niečo malé zmeniť.
Lebo - Žiť v rozprávke je ľudské (link)
No ak ste nikdy nechceli žiť "ako v rozprávke", či "rozprávkovo", tak to nie je nič pre vás.
A ak ste chceli, ale teraz vám to pripadá divné... tak cíťte srdcom, či je aspoň jedna malá časť z Vás, ktorá by to rada vyskúšala.
Ak po tom túžite, ale neviete ako, pre Vás to je priam "ako stvorené".
VIDEOPOZVÁNKA k môjmu "audio-kurzu"
Ja som túto sériu audií, ktoré sú praktické, a "do života", nahrala pred Vianocami. Tie sú zatiaľ ešte rozprávkové pre viac ľudí, než náš "bežný život". Alebo sú také aspoň pre deti. Deti nám cez Vianoce pripomínajú, aké to je, keď žiaria oči, keď niečo je tajomné, keď sa deje niečo, čo nás presahuje.
No to sa deje každý deň. Stačí sa na to zamerať. Alebo - upriamiť na to pozornosť. Ale pozor!! Tajomstvo mizne ak na neho pozeráme prísnym pohľadom či chladnou logikou.
Chce to trošku HRAVOSTI. Trošku ODVAHY. Trošku viery v zázraky. Trošku toho nadšeného dieťaťa v nás. - A vaše rozhodnutie "skúsiť si to" či "do toho skočiť". - Chcieť mať ten svet kus farebnejší a veselejší.
Dnes sa hovorí o vnútorných deťoch ako o nejakom "psychologickom pojme", a často je to o tom, ako ich utíšiť, ukľudniť, aby sa prestali báť. No ony v nás sú stále. Čo takto ich POTEŠIŤ? Čo takto im dať darček, pripraviť im prekvapenie...?
- Tvoj dospelý človek sa na chvíľu k Tebe priblíži, a zahrá sa s Tebou - na rozprávku.
Tak k tomu vás pozývam.
----
A zároveň dúfam, že súčasťou tohto projektu bude aj to, čo som síce napísala k svojím Rozhovorom pri čajíku, ale tie by mohli byť toho súčasťou.
Tak si predstavte:
"Z
uzavretej bubliny vlastnej reality, z toho, ako nazývate veci a ako
vnímate sami seba
sa
skrze rozhovory so mnou (a moje podnety z audio-kurzu)
vaša
bublina rozšíri, a to tak, že vám "odľahne". Rozžiari
sa vám svet, i to, v akom kontexte sa vo svete sám vnímate - začne
sa vám to páčiť. Poviete si - "ak je to takto, tak to je
super". Usmejete sa. Možno začnete vnímať jemne humornú
stránku toho celého, čo ste volali vaša situácia, váš život,
či "ja". A spolu s tým sa vám rozšíria obzory toho, čo
sa dá robiť a funguje to. - Pochopíte až do tela, čo znamená
slovo "duchapraktický" (v mojom zmysle - je to moje slovo)
- že stačí urobiť v duchu málo a má to veľký dosah na hmotu -
a hlavne na váš pocit zo života. A že to je cesta, a že nejde o
výsledok, ale o to, vychutnávať si tú cestu.
A
- že je vlastne všetko správne, aj vy, aký/aká ste.
Akoby
sa začnete pozerať na seba, na svet i na svoju situáciu inak -
rozšírene, pokojnejšie, "rozsvieti sa vám", začnete si
sám prichádzať na veci. Akoby - dostanete do ruky "mapu"
pre svoju krajinu. Len vy viete, v akej krajine žijete, no cez ten
rozhovor sa v nej zrazu začnete viac orientovať. Dostanete akoby
"výkladový slovník" pre tajomnú reč života. A aj -
možnosť ju ďalej skúmať (to môže byť ďalšia cesta, možno
naša spoločná, alebo nie)."
A v tomto projekte sa bublina rozšíri smerom do "rozprávkova" a "zázračna".
Tak čo? Je to pre vás? - Ja by som to chcela zažívať s vami tak.
----
Tento projekt je v procese.
Preto som mala cez vianoce pripravených kopec zľavových kódov, aby sa doň prihlásili tí, čo majú chuť ho spolu so mnou dotvoriť, bez ohľadu na prípadné prekážky finančné. A veľa tých kódov bolo preto, aby mi mohli prispieť aj tí, ktorí chcú prispieť VIAC.
Ja mám síce o tomto kurze už aj webstránku, kde sa dá kúpiť,
ale zároveň mám chuť vedieť, kto sa tam prihlási. Takže - webstránka je nižšie, a ak chcete zdieľať svoju chuť na Rozprávkovosť so mnou tak napriamo, napíšte mi. A dohodneme sa - i na priebehu kurzu, i na tom, koľko chcete doň investovať.
